Bizi Takip Edin!

Neden OSGB ile Çalışmalısınız?

Ana Sayfa Kurumsal Neden OSGB ile Çalışmalısınız?

Neden OSGB ile Çalışmalısınız?

OSG Hizmetleriyle İSG mevzuatı sorumluluklarında kendizi yalnız hissetmezsiniz...


OSGB Profesyonellerince İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden gerekli tüm tedbirler alınır ve konuyla ilgili tüm rapor ve görüş üst yönetime onaylı defter yoluyla düzenli olarak OSGB personellerince yapılacak ziyaretlerle bildirilir.

İşletme tarafından fark edilmeyen eksik ve yanlış uygulamalar bu tespitlerin akabinde işletme dışından bakılan bir göz ile tespiti ve farkedilmesi daha kolay hale gelir. Buda eksik ve hataların sorunlarla boğuşmadan ortaya çıkarılmasına katkı sağlar.

SGB’lerde İş sağlığı ve güvenliği gerekli kayıtlar periyodik olarak tutulması zorunlu olduğu için, herhangi bir evrak bilmecesiyle uğraşmanıza gerek kalmayacak ve iş yerlerinde dosya takibi yada kaybolması gibi sorunların daha başlamadan önüne geçmiş olacaksınız. Bu durum özellikle iş sağlığı ve güvenliği müfettişlerince yapılacak olan denetlemelerde işletmeler için büyük kolaylık sağlayacaktır.

OSGB Hizmeti olarak personel maliyetlerini en aza indirebilirsiniz

OSGB’lerin kestiği iş sağlığı ve iş güvenliği hizmet faturalarını verginizden indirebilirsiniz. Bir iş yeri sağlık ve güvenlik birimi (İSGB) kurduğunuzda en az bir iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli ve bir iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğunuz olacak.

Piyasa şartlarında bir iş yeri hekiminin 10.000 tl ye yakın ücret aldığını ve Çok tehlikeli sınıfta bir iş güvenliği uzmanın 5000 lira aldığını yine diğer sağlık personelinin de 2500 tl ye yakın ücret aldığını düşünürsek aylık iş yeri sağlık ve güvenlik biriminiz için net gideriniz 17500 tl civarlarında olacak bunlar için SGK ya vereceğiniz ücretlerle 25000 tl ye yakın bir personel gideriniz olacak. Bu hizmetleri OSGB den aldığınızda ise maliyetiniz aylık %70 e yakın düşmüş olacak.

Normal şartlarda iş yerinde bu hizmeti vermeye çalıştığınızda hastalık yada mücbir sebepler gibi hallerde iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi yada diğer sağlık personeliniz işe gelememe durumları ile karşı karşıya kalabilmeniz ihtimalken OSGB ile bu hizmeti aldığınızda hizmetiniz aksamadan ya başka bir görevli arkadaş ile yada yeni planladığınız tarihte hizmetinizi almaya devam edebileceksiniz.

OSGB Hizmeti almanız halinde işyerinizde İSGB için ayırmanız gereken yer size kalır.

OSGB yerine iş yerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütmeye çalıştığınızda en az 20 m2 den az olmamak üzere (sağlık hizmetleri için 8 m2 iş güvenliği hizmetleri için ise en az 12 m2 alan ayırmanız) iş yeri sağlık ve güvenlik birimi için alan ayırmanız gerekecek. OSGB ile yapacağınız anlaşma ile bu alana gerek kalmadan işletmenizdeki çalışanlarınızın bulunduğu ofislerde sağlık ve güvenlik işlerinizi gerçekleştireceksiniz.

OSGB Hizmetleri size özel mevzuat takibini de içermektedir.

6331 Sayılı Mevzuat çıktığından beri her konu için ayrı ayrı 40’ın üzerinde İSG yönetmeliğinde (yani iş sağlığı ve güvenliği mevzuatında) güncelleme gerçekleşti. İSG Konusunda, Kanun, KHK, Yönetmelik gibi hukuku tüm mevzuatlar resmi gazetede yayımlandığında işverenlere yükümlülükler getirmekte ancak işverenlerin bunları takip etmesi ve uygulaması için mutlaka iş güvenliği uzmanlarından ve işyeri hekimlerinden destek almasına ihtiyacı bulunmaktadır. Bu gibi sıklıkla değişen yönetmelik maddelerinin takibi ile işletmeniz yada çalışanlarınız takip etmek durumunda kalmayacak hizmet aldığınız OSGB tüm bu hizmetlerinizi yerine getirecektir.

OSGB Hizmetiyle iş güvenliği ekipmanlarının daha doğru seçilmesini sağlarsınız

iş güvenliği yani iş yerinde sağlık güvenlik biriminde bulunması gerekli teçhizatları (bknz. iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği) doğru seçilmesi sağlanır. Malum yüzlerce iş güvenliği ekipmanı bulunmakta ancak her işletme aynı özellikte ürünlere değil farklı yapıda malzemelere ihtiyaç duymaktadır. iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri bilgi ve tecrübe birikimleriyle sizi en doğru seçime yönlendireceklerdir.

EFA OSGB; Mesleki sorumluluk ve kalite bilinciyle sektörde fark yaratma amacıyla çalışan SEFA OSGB, 2013 yılından bugüne gelen danışmanlık hizmetleri tecrübesine, alt yapısına ve referanslara sahiptir. T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI tarafından yetki belgesi almıştır.TEKLİF AL!

Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak, teklif almak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

TEL: 0 232 400 37 37