Bizi Takip Edin!

KURUMSAL

Ana Sayfa Hakkımızda
History

KİMİZ BİZ?

İşyerinizin daha sağlıklı,
güvenli ve üretken olmasına katkıda bulunuyoruz!

Blue-Separator-Line-Image

Sefa İş Sağlığı ve Güvenliği, 2013 Yılının Temmuz ayında İzmir’de kurulmuş ve Çalışma Bakanlığından ruhsatlandırılmış bir ortak işyeri sağlık ve güvenlik birimidir.

  • Misyonumuz: Müşterilerimize iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde güçlü bir çözüm ortağı olmak.
  • Vizyonumuz: Hizmet kalitesiyle en çok tercih edilen OSGB’lerden birisi olmak.
  • Değerlerimiz; Dürüstlük, Güvenilirlik, Müşteri Memnuniyeti, Takım Çalışması, Uzmanlık, Sorumluluk Bilinci, Yenilikçilik, Sürekli Gelişim…

20.Haziran.2012 tarihinde yayınlanan ve 01.Ocak.2013 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 29.Aralık.2012 tarihinde yayınlanan İş Sağlığı ve Güvenliği hizmet yönetmeliği, 29.Aralık.2012 tarihinde yayınlanan İş güvenliği uzmanlarının görev, yetki, sorumluluk ve eğitimi hakkındaki yönetmelik, 20.Temmuz.2013 tarihinde yayınlanan İşyeri hekimi ve diğer sağlık personelinin görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkındaki yönetmelik ile birlikte bütünlük kazanmıştır.


Çalışma Bakanlığı tarafından denetlenecek olan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasası ve buna bağlı yönetmelik ihlalleri işverenlerimizin, yasanın 26. Maddesinde öngörülen ciddi idari para cezaları ile muhatap olmalarına neden olacaktır.


Günümüzde işverenler için uygulaması bir maliyet unsuru gibi görülse de, gerçekte bir iş kazası sonucu oluşabilecek can kaybı veya kaybedilen bir uzuv nedeni ile muhatap olunacak vicdani, cezai ve maddi bedeller açısından değerlendirildiğine bu maliyetlerin önemsiz meblağlar olduğu açıktır. İş kazalarının % 90’nı , basit iş güvenliği tedbirleri ile önlenebilir. Ülkemizde birçoğu kayıt dışı olmasına rağmen yurtdışı verilerine göre koruyucu tedbirler ile meslek hastalıklarının % 95’i önlenebilir.


İş sağlığı açısından çalışanın muayenesi , kontrolleri , sağlık tedbirlerinin alınması – planlanması ve kayıtlarının tutulması, İş güvenliği açısından periyodik işyeri risk analizlerinin yapılması, işveren ile koordineli olarak iş kazası önleyici tedbirlerin alınması, düzenli iş güvenliği eğitimlerinin gerçekleştirilmesi ile çalışanın bütün bu tedbirleri kendi sağlığı için yapıldığının bilincinin verilmesi bizim işimizdir.


Sizinle çalışmak dileği ile,
Saygılarımızla
Op.Dr.M.Sıtkı KARAPINAR MHA.

History

TEKLİF AL!

Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak, teklif almak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

TEL: 0 232 400 37 37